Albanië

A1 Report  Albanië - Nieuws
A1 News Channel is an all news private television station in Tirana, Albania founded by media mogul Koco Kokedhima and owned by Shekulli newspaper.

 • 60
3.4 van de 5
12 stemmen
A2 Albanian  Albanië - Algemeen
The A2 (Autostrada 2) is the third largest motorway in Albania spanning 46.5 kilometers (28.9 mi). As it connects Fier, the sixth largest city, to

 • 0
0 van de 5
0 stemmen
ABC News  Albanië - Nieuws
ABC News is an Albanian news and satellite television channel that is owned by Media 6. The 24-hour cable news channel was founded in 2010 by

 • 80
3.6 van de 5
16 stemmen
Albanian TV of America  Albanië - Algemeen
Albanian Television of America. Our television broadcasts three programs in three different television stations in HD: 1) ALBTVUSA in ShqipTV.

 • 60
2.7 van de 5
4 stemmen
Alsat M  Albanië - Nieuws
ALSAT-M ka filluar të transmetojë në mars të vitit 2006 dhe është një stacion televiziv kombëtar që transmeton në të gjithë territorin e Republikës

 • 60
3 van de 5
5 stemmen
Alsat Tv  Albanië - Nieuws
he particular and live reporting as well as impartiality and professional approach in doing television program, make the Dukagjini TV to be the most

 • 20
1 van de 5
3 stemmen
Klan Kosova  Albanië - Lokale TV
Klan Kosova is a private service broadcaster in Kosovo. It offers two television stations with 24-hour television services broadcasting on

 • 80
3.5 van de 5
2 stemmen
KLAN TV  Albanië - Algemeen
TVKLAN eshte kanali televiziv privat me I madh ne Shqiperi. I themeluar qe ne vitin 1997, TVKLAN u licensua nga Keshilli Kombetar i Radios dhe i

 • 60
3.1 van de 5
9 stemmen
KOHAVISION - KTV  Albanië - Muziek
KTV (shkurtesa e Koha Vision) është një stacion televizioni në Kosovë, pjesë e "Grupit Koha", me pronare Flaka Surroi. Drejtoresh e

 • 60
3 van de 5
2 stemmen
Mrt 2  Albanië - Algemeen
MRT 2 Sat is a Macedonian television channel owned and operated by Macedonian Radio Television.

 • 80
4 van de 5
3 stemmen
Mrt 2  Albanië - Algemeen
MRT 1 is a Macedonian television channel owned and operated by Macedonian Radio-Television.

 • 100
5 van de 5
1 stemmen
Ora News  Albanië - Algemeen
RTV Ora News, Te paret për lajmin e fundit: Shpejtesi, paanshmeri korrektesi. 24 ore live, lajme, debate, showbizz, sport. Na ndiqni në

 • 40
2.3 van de 5
3 stemmen