•   Televisie Online - TV zenders - Albanië 

Albanië

A1 Report  Albanië / Nieuws
A1 News Channel is an all news private television station in Tirana, Albania founded by media mogul Koco Kokedhima and owned by Shekulli newspaper.

3.0 van de 5
17 stemmen
A2 Albanian  Albanië / Algemeen
The A2 (Autostrada 2) is the third largest motorway in Albania spanning 46.5 kilometers (28.9 mi). As it connects Fier, the sixth largest city, to

3.3 van de 5
3 stemmen
ABC News  Albanië / Nieuws
ABC News is an Albanian news and satellite television channel that is owned by Media 6. The 24-hour cable news channel was founded in 2010 by

3.7 van de 5
21 stemmen
Albanian TV of America  Albanië / Algemeen
Albanian Television of America. Our television broadcasts three programs in three different television stations in HD: 1) ALBTVUSA in ShqipTV.

2.6 van de 5
5 stemmen
Alsat M  Albanië / Nieuws
ALSAT-M ka filluar të transmetojë në mars të vitit 2006 dhe është një stacion televiziv kombëtar që transmeton në të gjithë territorin e Republikës

2.8 van de 5
9 stemmen
Alsat Tv  Albanië / Nieuws
he particular and live reporting as well as impartiality and professional approach in doing television program, make the Dukagjini TV to be the most

2 van de 5
7 stemmen
Klan Kosova  Albanië / Lokale TV
Klan Kosova is a private service broadcaster in Kosovo. It offers two television stations with 24-hour television services broadcasting on

3.2 van de 5
5 stemmen
KLAN TV  Albanië / Algemeen
TVKLAN eshte kanali televiziv privat me I madh ne Shqiperi. I themeluar qe ne vitin 1997, TVKLAN u licensua nga Keshilli Kombetar i Radios dhe i

3.5 van de 5
21 stemmen
KOHAVISION - KTV  Albanië / Muziek
KTV (shkurtesa e Koha Vision) është një stacion televizioni në Kosovë, pjesë e "Grupit Koha", me pronare Flaka Surroi. Drejtoresh e

3.7 van de 5
4 stemmen
Mrt 2  Albanië / Algemeen
MRT 1 is a Macedonian television channel owned and operated by Macedonian Radio-Television.

5 van de 5
2 stemmen
Mrt 2  Albanië / Algemeen
MRT 2 Sat is a Macedonian television channel owned and operated by Macedonian Radio Television.

4.2 van de 5
4 stemmen
Ora News  Albanië / Algemeen
RTV Ora News, Te paret për lajmin e fundit: Shpejtesi, paanshmeri korrektesi. 24 ore live, lajme, debate, showbizz, sport. Na ndiqni në

2 van de 5
6 stemmen